CARDI+
Mely betegségek esetén segít?
Daganatos megbetegedések, emésztőrendszeri fekélyek, érelmeszesedés, fertőzések (vírus), influenza, hurut, gyomor és bélgyulladás, gyomorégés, emésztési problémák, szív- és érrendszeri betegségek, magas koleszterin, migrén, nyirokrendszer tisztítása, krónikus fáradtság szindróma
Kiegyensúlyozott egészséges táplálkozás mellett komplex összetételével, egymást kiegészítő-erősítő hatóanyagaival jelentősen hozzájárulhat az egészség megőrzéséhez. Különösen hasznos lehet az érrendszer karbantartásában, az érelmeszesedés és a magasvérnyomás megelőzésében és csökkentésében, valamint a vérrögképződés és a trombózis kockázatának csökkentésében.
Javítja a kiserek vérátáramlását. Segíti az agyi vérkeringést, agyi infarktust követően csökkenti a sejtelhalás kiterjedését, gyorsíthatja a felépülést.
Anyagcserehatásai révén kedvező a zsír és cukor anyagcserezavarokhoz társult kóros szív-érrendszeri állapotok (metabolikus X szindróma) korai szakaszában.
A szívizomsejtek energiaháztartásának javítása koszorúérbetegség, ischaemiás szívbetegség korai szakaszában lassíthatja a betegség előrehaladását. Krónikus fáradtság szindrómában is hatásos lehet.
Összetevők
- Fafülgomba (Auricularia auricula-Judae)
A londoni Covent Garden piacon keleti gyógynövényként árusították még a XX. század első felében is.
Keringésjavítóhatásának hátterében a tudományos kutatás vérhígító hatású savas poliszacharidokat mutatott ki, amelyek gátolják a vérlemezkék összecsapódását.
Jótékony hatásúak a mikrokeringés fenntartására, a szöveti vérellátás javítására.
Állatkísérletekben a fafülgomba kivonat csökkentette az agyi infarktus okozta idegsejt elhalás kiterjedését, a kísérleti állatokon agyi infarktust követően kisebb területre korlátozódott az idegsejtelhalás, mint a kontrollcsoportban. Hatása a ginko bilobánál erőteljesebb volt.
Vércukor csökkentő hatású vízoldékony poliszacharidokat is tartalmaz.
- Shiitake (Lentinula edodes)
A tudományos kutatások fényében egy komplex hatású gyógygomba, amit a bizonyítékon alapuló orvoslás is elismer. Japánban rákos betegek kórházi ápolásában használatos intravénás gyógyszert (lentinán) vonnak ki belőle. Nagyon összetett anyagcserehatással bír.
Megelőzi a trombózist
A Shiitake kivonat fogyasztása hatékonyan megakadályozza a trombózist. A trombózis általában a láb vénáiban jelentkezik, és meglehetősen fájdalmas lehet. A Shiitake gomba magas szintű lenthionint tartalmaz, ami megakadályozza a vérlemezkék aggregálódását.
Shiitake a vírusos betegségek ellen
A Shiitake gyógyító tulajdonságai hatékonynak bizonyultak a vírusos betegségek leküzdésében. A Shiitake olyan illékony vegyületeket tartalmaz, amelyek hatékonyan képesek küzdeni minden típusú vírus ellen - a megfázást okozó vírusoktól kezdve a hepatitis vírusokon át, egészen az AIDS-ig. A Shiitake gombában található egyes anyagok segítenek megvédeni a májat az agresszív gyógyszeres kezeléstől, a kemoterápiától és a túlzott alkoholtól.
A gombaalapú gyógyszerek hozzáadása a vírusos megbetegedések kezelésére szolgáló programokhoz, jelentősen növeli azok hatékonyságát, aktivizálja a test belső erőforrásait, és ezzel lerövidíti a kezelés időtartamát.
- Fokhagyma
Számos vizsgálat kiemeli a fokhagymakivonat azon előnyét, hogy az érelmeszesedés kialakulásában szerepet játszó „rossz koleszterint” (LDL-koleszterin) csökkenti, míg a jó koleszterint (HDL-koleszterin) nem. Koronáriabetegeken a fokhagymakivonat eredményesen javította a fizikai teherbírást és a szív teljesítőképességét.
- Rezveratrol
A rezveratrol a vörös szőlő héjából megismert első antioxidáns. A XX. század második felében keltett feltűnést szakmai körökben, hogy Észak-Franciaország lakóinak körében ritkább a szív-érrendszeri megbetegedés, a hagyományosan zsír- és kalóriadús táplálkozásuk ellenére. A magyarázatot a vörös szőlőfajtákból készült vörösborok rendszeres, de mértékletes fogyasztása nyújtotta.
- Q10 Coenzym
A koenzim-Q10 szintje a szervezetben egyénileg változik, ám csökkenése komoly tüneteket és betegségeket okozhat. Tudományos kutatások kimutatták, hogy az emberi szervezet saját Q10-koenzim termelése már harminc éves kortól csökkenésnek indul. Ezt a csökkenést legelőször is a nagy energiafelhasználó szervek és szervrendszerek sínylik meg elsőként, a szív, az agy, az izomzat, a máj és a vesék. Enyhébb esetben krónikus fáradtságérzés, komolyabb esetben szív- és keringési rendellenességek forrása lehet az elégtelen koenzim-Q10 ellátottság. Mivel a Q10 mennyisége az életkor előrehaladtával csökken, ebből a tényből indul ki az a feltételezés, miszerint az ubiquinon a fiatalság receptjének egyik összetevője lehet, emiatt pótlására idősebb korban kiemelt figyelmet érdemes fordítani.